Jdi na obsah Jdi na menu
 


WYGODA OPEN 2010

 

Obrazek

Celý týden jsem s obavami pozoroval oblohu a sledoval předpověď počasí „bude pršet, lít, padat trakaře, nebo nás poctí svou návštěvou OSCAR“ Nic z toho se nekonalo, OSCAR nepřišel, ale ani nepršelo!!! Takže v neděli 12. září jsme se v hojném počtu (jen od Lýsků jich bylo 7 !) opět sešli na malém atletickém stadionu ZŠ Čs.Armády v Bohumíně, abychom si zasoutěžili v tradičním atletické sedmiboji pro amatéry a už i pro neamatéry (viz výkony). ObrazekLetos jsem po nějaké době opět přivítali zahraničního účastníka , zpoza Olzy dorazivšího Piotra Jeziorskiego  a neztratil se - skončil celkově na 6. místě. Alespoň  psychicky nás přišel podpořit starosta Bohumína Petr Víchaa slíbil, že příští rok by se rád taky zúčastnil ...

 

Po minutě ticha za nedávno zesnulého  Petra Dluhého (kouzelníka, který nám tradičně vyplňoval čas mezi poslední disciplínou a vyhlášením nejlepších ) , jsme začali soutěžit a potýkat se (více či méně úspěšně J ) se záludnými náčiními a disciplínami.

Potěšující bylo, že po několikaletém půstu a absenci žen v naší soutěži se jich na tentokrát na startu sešlo celých 8. . V této kategorii celkově zvítězila Katka Klosková výkonem 1694 bodů. Z jejich výkonu bych chtěl vyzdvihnout hlavně 371m ve skoku do dálky. Druhá skončil Jana Matalová výkonem 1611 bodů a třetí Lenka Klocková výkonem 1356 bodů . VIVAT FEMINI !!!

Obrazek

 

 

A co kategorie mužů ?

Takže jako první přišel na řadu sprint na 100m. ObrazekVítězem této disciplíny se stal Michal Stuchlík vynikajícím časem 11,53 s. , ovšem WR nepadl. Druhý Ondra Kratochvíl 11,62 a třetí Lukáš Bernatík 12,22. Už tato disciplína hodně napověděla o ambicích jednotlivých atletů!

Po pro některé náročném sprintu jsme šli vrhat, pro nezasvěcené kouli.Obrazek Tu vyhrává Ostravak!!! a ocelák Libor Pavelka výkonem 11,43 m pouhých 15cm za ním je silově disponovaný Michal Brodňan – paintbolista ze ZAWADY. J a třetí loňský celkový vítěz Tomáš Friedl, dalších 5cm za Michalem. Pozadu však nezůstal ani Michal Stuchlík výkonem 11,05. Další disciplínou je dálka  parádní disciplína ObrazekMichala Stuchlíka držitele Wygoda Rekordu (WR) z loňského roku v této disciplíně výkonem 624cm. Letos za svým loňským výkonem mnoho nezaostal a vítězí i letos hopem 615cm dlouhým. Druhý Ondra Kratochvíl 570 a třetí skokem s kopem "mygeri kekomi" karatista Albín Skalík hopem 515 cm.  ObrazekNásleduje hod diskem a zde vítězí paintbolista a čutálista ze ZAWADY Michal Brodňan hodem bez otočky z ruky  29,41m necelý 1m za WR - takže se mu bohužel nesplnil tajný sen stát se držitelem WR . Druhý Honza Sikora 28,25m a třetí nenápadný Michal Heczko 26,5m. Obrazek

Ten svou formu potvrzuje i v další disciplíně a to skoku do výšky, kdy výkonem 1,75cm jako jediný v tomto ročníku, alespoň vyrovnává WR, druhé místo se podělili Michal Stuchlík a Libor Pavelka výkonem 165cm.Obrazek A jdeme zase házet, tentokráte oštěpem. Jako jediný překonal pro nás bajnou hranici 40 m   Honza Sikora a to rovnou o celé 2 cm,a vítězí. Michal Stuchlík ovšem zaostává pouhých 12cm a zůstává výkonem 39,90 těsně před vysněnou 40m hranicí. Třetí ostravský amatér Robert Hegedus 37,90m. Tady bych se rád zastavil a pokusil se krátce převyprávět rozhovor dvou wygodáku (tj.amatérských neatletů, kteří si to jdou zkusit J) „Pane rozhodčí, ukažte nám , kde je 30m.“ poté co se rozhodčí  dynamicky rozešel do dáli ho slovy „aha, tak tedy dvacet“ ho rychle vracejí zpět. Při závěrečné patnáctistovce dal Libor Plachetka jasně najevo, kdo je tady bývalý středotraťař a jasně vítězí stylem start cíl v čase 4:35 Druhý Petr Karkoška4:57 a třetí Ondra Kratochvíl 4:58.

Obrazek

po boji !!!

 

 

ObrazekTakže po celkovém vyhodnocení a sečtení bodů za jednotlivé disciplíny se celkovým výkonem 3777 bodů (a to je rekord ze všech ročníků)  zvítězil s velkým náskokem naděje pro Olympiádu v Rio de Janeiru a letošní vicemistr ČR ve skoku o tyči v kategorii do 17 let Michal Stuchlík. Druhý výkonem 3380 bodů skončil bývalý atlet Libor Pavelka. Takže mládí a rychlost zvítězila nad zkušenosti a silou J tedy alespoň pro tentokrát. Bronzovou příčku uhájil před dotírajícím Ondrou Kratochvílem,  ze sodovkárny k nám dorazivši, nenápadný Michal Heczko výkonem 3326 bodů, Ondra zaostal  to o pouhých 16 bodů !!! což je asi 5 cm v dálce nebo půl metru v oštěpu nebo cca 3s na 1500m !! Takže Ondro ! snad příště J

Chtěl bych ocenit výkony všech zúčastnivších se sportovců a sportovkyň a popřát jim mnoho zdaru do budoucna
 V  neposlední řadě bych chtěl vyzdvihnout výkony Dědka Beskydského Obrazek(který se v 65 letech dokázal zlepšit oproti loňsku Obrazekv běhu na 1500m cca o 30s… kšiltovku dolů) a který dokázal přesvědčit skoro celý svůj chov bab k soutěžení Wygody ( bylo jich 6 soutěžících - další kšiltovka dolů ) A dokonce pro příští rok Babka Velitelka slíbila, že přestane kouřit a i ona !!! bude soutěžit VIVATObrazek
Závěrem bych chtěl poděkovat všem závodníkům, divákům , rozhodčím, zapisovatelkám,   jmenovitě klanu Veselých, p.Hasníkovi, Dr.Krempaskému, (kterého služeb naštěstí nebylo třeba) kameramanu Ondrovi, Richmondovi  a prostě všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na zdaru této akce.
 
Díky ALF

 

 

 

 Obrazek PS:něco o sobě : 14 dní před Wygodou, jsem kašlal jak kovkop co vyskočil z šachty ..., ve čtvrtek při betonáži mne lapil hexenšus tak, že jsem ješte v sobotu večer jel na pohotovost na injekci at mohu sedmiboj absolvovat ... náš sedmibojařský Mudr Ondra řekl že jsem d...,  i přes tyto zcela objektivní problémy jsem vyhrál 2 ze tří minisoubojů a sázek, vyhrál jsem basu šampusu s Vojkyšem ( na body -500b. disciplíny 6:1 :-), minisouboj s Petrem Karkoškou ( na body 120 a disciplíny 4:3 -bohužel jsem neměl odvahu se vsadit :-), prohrál jsem pouze ruma s Michalem Brodňanem ( body -140, disciplíny 3:4 :-( ) GRRRR .... takže snad příští rok mu to vrátím :-)

 

 FOTO na http://alfra.rajce.idnes.cz/

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Strident blood arm-twisting symptoms

(ADeleDalkdiulp, 1. 10. 2018 15:41)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commande-tadalafil-tablette/

Can you stand the squeezing

(AkedGepePank, 20. 8. 2018 16:12)

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-generique-yeux/