Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie WYGODA Open

17. 6. 2008

Historie WYGODA OPEN           

V roce 2000 jsme se ( Alan F. a Radim K.) rozhodli uspořádat recesistickou akci s názvem „ Zmýlenaá neplatí“ ( dle tehdejšího dnes už zapomenutého hitu na mobilního operátora OSKAr) v atletických disciplínach Hops (skok do dálky) Běh ( na 100 m s občerstvovací stanicí v polovině trati ) Vrh ( POZOR nezaměňovat – opravdu kouli) Hod ( oštěpem) Trojhops ( Trojskok) Chůze ( na 1500m, někteří to fakt doběhli ), Jak si pozornější z vas jistě všimli nebyl to ještě sedmiboj ale šestiboj, ale určité podobenství se sedmibojem tu lze nalézt ( např boj)

            Sedmiboj pod názvem WYGODA OPEN ( WYGODA dle místa konání a OPEN opravdu pro každého) již s klasickými disciplínami ( 100m, dálka, výška, koule, oštěp, disk, 1500m) se poprvé konal v roce 2001. V tomto roce stojí za zmínku, kromě mého vítězství , závěrečné vystoupení iluzionisty Petra Dluhého, Který nechal zmizet všechny ceny pro vítěze i s místním kocourem)
            Vzhledem k bečkám v letech 2002 a 2003 si toho o toho o těchto ročnících moc nepamatuji a tudíž to nemohu rozvést
            V roce 2004 bylo poprvé vyrobena trika závodu a vhledem k tomu že taky jště byla bečka …..
            V roce 2005 se akce poprvé konala v neděli ( na popud Jiřího Vojkovského, který v sobotu nemohl, protože musel na nějakou svatbu, kde se ožral a v neděli stejně nepřišel) a poprvé jsme běhali, s jadrnými výrazy na adresu JV , schovávat se před deštěm. V tomto ročníku jsme nenalezli laťku pro skok vysoky a tudíž jsme si vyzkoušeli variantu často zmiňovanou při atletických televizních přenosech a to skok přes gumu
            V roce 2006 jsme se poprvé, kvůli nízké kvalitě hřiště na Výhodě, přesunuli na na tartan na základní škole ČSA v Bohumíně a hned z toho byl výkon přes 3000 bodů. Až do poslední disciplíny bojovali o palmu vítězství veterán Tadek Smugala a vítěz z roku 2005 Mirek Pátek, až závěrečných 1500m rozhodlo o těsném vítězství Mirka Pátka.
            Zatím poslední ročník se konal v roce 2007, opět na tartanovém hřišti na základní škole ČSA v Bohumíně. Historicky se na start postavil nejvyšší počet startujících, které od příjezdu neodradila ani dvouhodinová průtrž, ale opravdu průtrž, mračen před závodem nad Bohumínem a okolím. Závod ozdobil svou účasti účastník světového poháru v atletice GRAND PRIX IAAF v Římě Ondra Veselý, který se k ostrému závodu postavil takřka po deseti letech. Bohužel nepřijel jeden z favoritu Tadek Smugala a tak Mirkovi Pátkovi nestála v cestě za vítězstvím žádná větší překážka. Celkovým počtem bodů 3560 vytvořil nový WR ( WYGODA RECORD)
 
Raritou Sedmiboje WYGODA OPEN je skok do výšký, nikde jinde na atletických závodech neuvidíte skok do výšky ŠIPKOU
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář